455 400 786 (również WhatsApp) rodsaharawroclaw@pzd.pl
Szanowni Państwo,
 
Okazuje się że na 30 przypadków testowych na bramie 4 od strony Urbanowicza – 4 klucze nie otwierały nowej wkładki, mimo tego że otwierały starą. 😌
 
Jest to spowodowane tym, że dotychczasowe wkładki były wykonywane metodą gospodarską, roboczą i także nie posiadały atestów – także jakościowo średnio bo tak było szybciej i taniej…
 
Obecne wkładki posiadają atesty, są wykonywane przez profesjonalną firmę.
 
Wszystkie nowe wkładki są docelowo dostosowane do klucza wzorcowego, który każdy Działkowiec otrzymał za darmo przy pierwszym przyjęciu działki.
 
Z biegiem lat klucze były dorabiane, a wkładki odremontowywane, co spowodowało, że otrzymuje informacje od Państwa, że wkładkę można otworzyć innym kluczem niż tym pierwszym wzorowym. Także tutaj na Facebooku pojawiały się takie posty.
 
Podejrzewam że także te inne klucze były dorabiane, co dzisiaj spowodowało że część kluczy może nie otwierać nowych wkładek – bo nie są one tożsame z kluczem wzorcowym.
 
Celem zwiększenia bezpieczeństwa podjęliśmy decyzję, że montujemy nowe, atestowane wkładki, więc będzie można je otworzyć tylko i wyłącznie pierwotnym, wzorcowym kluczem – żadnym innym.
 
Niestety wiąże się z tym, że niektórzy z Państwa będą musieli dorobić sobie ten wzorcowy klucz na swój koszt, jeśli ten klucz jaki obecnie Państwo posiadacie nie otworzy furtki. Można taki klucz pożyczyć od sąsiadów albo skontaktować się zgodnie z informacją poniżej z przedstawicielami Zarządu. Najbliższy punkt dorobienia kluczy to Leroy Merlin i Kluczomat (10-15 zł), wejście do Carrefour na Factory, albo Hala Strzegomska.
 
Zatem proszę o kierowanie się do p. Adama Urbana – Członka Zarządu (Messenger – Facebook) lub telefonicznie do Wiceprezesa Krzysztofa Dziambora (numer 455 401 496) w sprawie uzyskania klucza stanowiącego wzór do dorobienia własnego.
 
Stosowną informację zamieszczę również przy bramie 4 jutro/pojutrze. Nowa wkładka pojawi się tam jutro (24.06.2026r.) do godziny 13.00.
 
Wiem że dla niektórych z Państwa będzie to kłopotliwe, ale jednak chodzi także o nasze bezpieczeństwo i utrudnienie wejścia dla osób obcych.
 
Pozdrawiam
 
Prezes ROD Sahara